fbpx

Utstyrsliste Idrett og Friluftsliv

Du som skal begynne på Idrett og Friluftsliv bør ha med:

 • Dunjakke
 • Jakke vind/vanntett
 • Bukse vind/vanntett
 • Ullundertøy
 • Lue
 • Votter
 • Vindvotter
 • Ullgenser
 • Buff
 • Sokker (tynne/tykke/ull)
 • Treningstøy for inne- og utebruk
 • Joggesko
 • Hallsko
 • Fjellsko/støvler
 • Fotballsko
 • Badetøy

Annet

 • Termos
 • Drikkeflaske
 • Turbestikk inkl. tallerken, kopp
 • Kniv
 • Ryggsekk (minimum 75 l)
 • Dagstursekk (ca 30 ltr)
 • Sovepose
 • Liggeunderlag
 • Hodelykt
 • Kompass
 • Sykkel
 • Sykkelhjelm
 • Tur-/fjellski
 • Førstehjelpssaker (sportstape, compeed, plaster etc)

Kommentarer: Vi har ikke noe utstyrspress. Om du ikke har alt på lista kan du prøve å få lånt hos familier og venner. Mange av våre elever kjøper brukt på f.eks. Finn. Det har vi gode erfaringer med. Vi har også noe utstyr på skolen du kan få lånt gratis (sovepose/liggeunderlag etc.) eller leid svært rimelig (sykler).  Det er klart en bedre opplevelse å ha egne kunstgressko når vi skal ha fotball, baseball, rugby, e.l., men det går helt fint uten?. Og. Det er også mer komfortabelt å ha en varm sovepose som er din egen, eller å låne en fra skolen. Det er veldig mye som kan sies når det gjelder utstyr. Ta gjerne kontakt om det er noe du lurer på.

Hopp rett ned til innholdet